Jaké byly Brněnské dny pro seniory 2023

jake-byly-brnenske-dny-pro-seniory-2023

Brněnské dny pro seniory (BDPS) – to je kampaň města Brna, která vytváří prostor pro zajímavý program zaměřený především na aktivní trávení volného času, prostor pro sdílení a setkávání. Můžeme říct, že naší organizaci jako ušité na míru 🙂. Kampaň probíhala v období září–říjen a my se letos zapojili prostřednictvím deseti akcí. Pojďme se tedy podívat, jaké byly Brněnské dny pro seniory 2023…

Ohlednutí za BDPS 2023

Vše jsme odstartovali 19. 9. výletem do korun stromů, kdy se nás celkem 46 vydalo do Beskyd navštívit Pustevny navzdory deštivému počasí. Dřevěná stezka Valaška, stavby Dušana Jurkoviče, socha Radegasta a také valašský frgál, to vše jsme za jeden den zvládli.

Ve čtvrtek 21. 9. si přišli na své zájemci o práci s chytrým telefonem a tabletem. Pod empatickou taktovkou našich lektorů se seznámili se základním ovládáním těchto zařízení a měli příležitost “ochutnat”, jak probíhají naše pololetní kurzy.

Další týden jsme pak začali vycházkou Kolem řeky naučit se řeky, kdy se účastníci věnovali mnemotechnickým pomůckám pro lepší zapamatování. Během vycházky v délce 5 km se tak zvládli naučit 10 nejdelších řek v ČR.

Vlajkovou lodí je náš KLAS KLUB AKTIVNÍCH SENIORŮ®. Téma Sluch a svět neslyšících přilákal 11 nových zájemců a někteří z nich už jsou pravidelnými účastníky.

S přicházejícím podzimem je potřeba starat se víc o svoji imunitu, a tak jsme přizvali nutriční terapeutku, která všem 17 účastníkům pomohla porozumět, co naše tělo potřebuje, jak tomu přizpůsobit náš životní styl, aby nám přinášel radost a prospíval našemu zdraví.

Nezapomněli jsme ani na ty, kteří rádi navštěvují poutní místa a součástí jejich života je víra. Navštívili jsme plzeňskou diecézi a během dvou dnů viděli katedrálu, klášter Kladruby, Meditační zahradu a také Sázavský klášter.

Své místo a zájemce si našel také tanec vsedě. O něm se mnoho psát nedá, to se musí zažít. A tak vás zveme na probíhající Měsíc tance.

Za vůní čaje a chutí vína do Čejkovic jsme vyrazili na konci října a jak jsme se měli, se můžete dočíst zde.

Vyvrcholením kampaně byl Den pro seniory, který se konal ve čtvrtek 9. 11. na Nové radnici. Setkání se zúčastnilo 105 seniorů a na chvíli mezi nás zavítala také paní primátorka. O tomto velmi vydařeném setkání ještě připravujeme samostatný článek.

Co říci závěrem?

Máme radost! V rámci všech výše uvedených aktivit si k nám  během dvou měsíců našlo cestu 260 seniorů.

Rádi bychom poděkovali Odboru zdraví města Brna za příležitost se do kampaně Brněnských dnů pro seniory opět zapojit a za tvorbu tištěné brožurky, která zdá se být stále nejlepším zdrojem informací pro naše seniory. 

brno-logo