3. Seniorská olympiáda je za námi!

3-seniorska-olympiada

V letošním roce nás hostilo město Újezd u Brna ve své zbrusu nové multifunkční hale. 3. Seniorská olympiáda tak probíhala v opravdu luxusním prostředí. 

Ve středu 29. 5. 2024 se zde sešlo 84 soutěžících, přes 30 dobrovolníků a také zástupci města Újezd u Brna i brněnského biskupství.

Celou olympiádou nás provedl František Kroutil, spolu se starostkou města Újezd zazpívali hymnu, poté svoji zdravici přidal Mons. Pavel Konzbul, brněnský biskup a po slavnostním zahájení se senioři mohli pustit do soutěží.

A kdo že přijel soutěžit? Dámy a pánové z městských částí Brno-Židenice, Brno – Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed, z obcí Střelice, Lelekovice, Česká, Telnice a v početném zastoupení samozřejmě také domácí z Újezdu u Brna.

3. Seniorská olympiáda plná novinek

A v jakýchpak disciplínách tentokrát měřili své síly? Procvičili jsme mozek, celé tělo, představivost i komunikaci v týmu. Asi nejveselejší disciplínou byla Housenka, kdy bylo potřeba se přemístit ze strany na stranu hřiště pomocí předávání míče. Taková rychlá štafeta ve čtyřech. Další disciplíny na herní ploše byly Popelka a Přechod Rudým mořem. Schválně, jak dlouho jste nenavlékali korálky?

Horní patro pak patřilo dalším čtyřem disciplínám. Vlaštovky prověřily schopnost týmové spolupráce a zejména vzpomínky na skládání precizních papírových vlaštovek s co nejlepším doletem. V hodnocení této disciplíny se nám objevila věta: „Počínající infarkt“ 😁.

U Tangramů se zapotil nejeden účastník. Složit nejrůznější obrazce ze stále stejného počtu různých tvarů chtělo hodně trpělivosti a představivosti. Kimova hra prověřila krátkodobou paměť a všechna družstva ji k překvapení organizátorů stihly nejrychleji. V poslední klubovně horního patra se odehrával Olympijský obraz, kdy soutěžící měli za úkol vytvořit nehybný obraz vylosované sportovní disciplíny a ostatní družstva hádala o jaký sport se jedná. Nejvíc se povedly obrazce tenisu, akvabel a stolního tenisu. Poznali byste? Zkuste nahlédnout do fotogalerie.

O vydatný oběd a občerstvení během celého dne se postarala restaurace U seňora. Během krátkých přestávek nebo přesunu mezi disciplínami bylo možné zakousnout koláček, buchty či zákusky, které přinesli účastníci olympiády. Příští rok zřejmě vyhlásíme disciplínu „O nejlepší koláček“ 😋.

A jak to celé dopadlo?

Slavnostního vyhlášení a předání cen se ujala trojice Ing. Marie Kozáková, starostka města, Jan Zámečník, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a František Kroutil za pořádající organizaci.

Na bedně se tentokrát umístili:

  1. Old Stars, Újezd u Brna 🥇
  2. Indiánky, Česká 🥈
  3. Kondoři, Újezd u Brna 🥉

Gratulujeme 🎉

Atmosféru celého dne můžete nasát ve fotodokumentaci.

A pokud takový den budete chtít zažít příště s námi, zapište si už teď, že se vidíme 28. 5. 2025 ve Střelicích u Brna.

Olympijské ozvěny

Přijeli jsme do Újezda
na olympiádu,
buďto něco uhrajeme
nebo budem vzadu.

Moc se nám to tady líbí
a moc nás to těší,
nebudeme přece smutní,
když vyhrají lepší.

I když dávno nejsme mladí,
bavíme se rádi,
aspoň trošku sportujeme,
myslíme na mládí.

Třeba době nedopadnem,
ale to nevadí,
stejně na to další klání
přijedeme rádi.

(p. Alena, KLAS Bašty)

Děkujeme 💛

Velké poděkování patří městu Újezd u Brna, zaměstnancům firmy RENOMIA a.s., kteří si s námi rádi splnili svůj dobrovolnický den, žákům ze ZŠ Újezd u Brna, panu Bedřichu Bartlovi ze sdružení Člověk a víra za úžasné fotografie, zaměstnancům multifunkční haly, restauraci U seňora a všem dobrovolníkům, kteří se na zajištění 3. seniorské olympiády podíleli 😊.