SM systém

Metoda SM systém neboli Stabilizační a Mobilizační Systém

Na základě praktické realizace kurzu rehabilitačního cvičení se vyvinula potřeba dalšího specificky zaměřeného cvičení pro seniory. Cvičení i pro klienty bez totálních náhrad kloubů, ale s artrotickými problémy velkých kloubů a s bolestí zad strukturální či funkční podstaty.

Metoda SM systém se opírá o desítky let postupného vývoje a klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. Z mnohaletých zkušeností praktikujících terapeutů vyplývá, že cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů (kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní).

Řekněte "sbohem" bolestem zad

SM systém

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 do 100 let. SM systém je tak vhodný i pro seniory s problémy bolesti zad, nebo ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. 

Senioři mají, s ohledem na věk, nemoci a degenerativní změny na pohybovém aparátu i špatné návyky, ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení. To způsobuje stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky i velké klouby jsou tím nadměrně namáhány. Naše cvičení vedené fyzioterapeutem povede ke správné aktivaci spirálních svalových řetězců. Tím umožní protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci a povede také k odlehčení velkých kloubů.

Délka trvání lekce je jedna hodina. Cvičební jednotka pro věkovou kategorii seniorů trvá 30 minut a 10 minut je věnováno individuální konzultaci, vyšetření a kontrole každého účastníka.

Co říkají účastníci​

Aktualizováno.

Možnosti platby

Kontakt a přihlášení