Jak vám pomůžeme v době karantény

Milí senioři,

víme, že pro mnohé z vás je současná situace velice těžká a zvládnout ji stojí obrovské úsilí. Chceme vám pomoci a usnadnit vám přečkat nařízenou dobu karantény z důvodu koronavirové epidemie.

Budeme vám pravidelně přinášet potřebné informace přehledně a srozumitelně. Vnímáme, že množství informací, jejich intenzita a překotné změny mohou působit chaos a neporozumění.

Zároveň bychom vám rádi nabídli i činnosti, u nichž se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky, zaměstnáte ruce i tělo.

Nabízíme praktickou pomoc

Potřebujete-li nakoupit, nemáte dostatek roušek, dochází vám léky nebo cítíte úzkost a potřebovali byste si s někým promluvit, nebojte se a zavolejte nám na číslo 730 805 857. Jsme vám k dispozici, pomůžeme vám a podpoříme vás.

Pastýřský list otce biskupa Vojtěcha

Zprostředkováváme ke stažení pastýřský list o. biskupa, který nabízí také inspiraci pro velikonoční modlitbu Cestou světla:

Dobré srdce na dálku

Nový program Dobrovolnického centra Diecézní charity Brno, který spojuje dobrovolníky s lidmi, kteří se v době epidemie cítí opuštěni, nemají nikoho, kdo by je vyslechl a rádi by si s někým „obyčejně“ popovídali po telefonu.

Cílem je vytvářet dlouhodobý vztah

Znamená to, že budete v kontaktu stále se stejným člověkem (dobrovolníkem). Pravidelné telefonáty a sdílení vám umožní utvářet skutečné vazby, které můžete prohlubovat a posilovat.

Více informací naleznete v letáku ZDE.

Pokud máte zájem o propojení s dobrovolníkem, zavolejte na NONSTOP Linku:

  • 516 410 668 nebo 737 234 078

Leták ke stažení a sdílení:

Využijte z pohodlí domova nabídku Masarykovy univerzity na vzdělávání doma a on-line

Tipy pokrývají mnoho zajímavých oblastí a jsou průběžně aktualizovány. Najdete je na webových stránkách: https://u3v.muni.cz/nabidka-vzdelavani/tipy-na-studium-online.

Mnozí z nás teď aktuálně přišli o možnost svého pravidelného cvičení.

“Donutit” se cvičit doma sám nebývá jednoduché a proto s vámi rádi sdílíme velmi podařené stránky Fakulty sportovních studií, kde najdete videoprůvodce cvičením:

Od pondělí 23. 3. 2020 pro vás začal vysílat ČT3 – televize třetího věku.

Oblíbené hvězdy a pořady ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis. Každý den od 9.00 hod. 

Zkuste si kanál naladit na svých obrazovkách a vymanit se alespoň na chvíli z velkého množství zpráv a informací.

K přehledu on-line mší svatých, které již fungují na serveru mseonline.cz, přibyly i další formy duchovního života online. Jde např. o nabídku společných modliteb růžence, křížových cest, koncertů chval, duchovních přednášek, zamyšlení a různých forem lidové zbožnost včetně nekatolických bohoslužeb, shromáždění a dalších způsobů prožívání víry.
Přehled on-line budoucích vysílání je umístěn na adrese https://www.clovekavira.cz/udalosti-on-line 
Dobrým zdrojem duchovních pořadů je také TV Noe či radio Proglas.

Kněží, kteří se k této službě nabídli, budou poskytovat v současné mimořádné situaci duchovní (i psychologickou) pomoc všem potřebným. Lidé se na ně mohou obrátit s dotazy, jak postupovat v době, kdy není možné chodit na mši svatou, přistupovat ke svátostem, ale mohou klást i nejrozmanitější otázky duchovního charakteru, které v nich současná situace vyvolává. Při telefonickém rozhovoru se kněží budou snažit zvládnout nastalou situaci nebo volajícího nasměrují tak, aby se jim v dané situaci dostalo co nejlepší pomoci.

Kontakty najdete zde: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200319duchovni-krizova-pomoc-po-telefonu

Víte-li o někom, komu by rozhovor pomohl, neváhejte a předejte mu tyto kontakty a nebojte se vy sami využít.

Mnozí z Vás možná byli zvyklí si při cestě na bohoslužbu zakoupit také noviny hlásající dobré zprávy nejen z církevního prostředí. To v současné situaci bohužel není možné.

Jednatel společnosti se proto rozhodl ponechat nyní Katolický týdeník ke stažení zdarma vždy od soboty. Více informací: http://www.katyd.cz/clanky/novy-kt-ke-stazeni-zdarma-vzdy-od-soboty.html

Druhou možností je předplatné s doručením přímo do Vaší schránky.

Tištěné předplatné je možné zřídit zde: http://www.katyd.cz/objednavka/

Pokud máte ve svém okolí seniora, který žije sám, nepracuje tolik s technikou a uvítal by Katolický týdeník přímo do své domovní schránky, ale nemůže si předplatné dovolit, prosím dejte mu naše telefonní číslo 730 805 857. Pokusíme se společně najít řešení.

Ve spolupráci s lékárnami Dr.Max nabízíme našim klientům novou službu, vyzvednutí Vašich léků na předpis bez nutnosti navštívit lékárnu. Lék si objednáte telefonicky a druhý den vám bude doručen. 

Služby mohou využít senioři nad 65 let. 

V případě zájmu se nám ozvěte na tel. číslo 730 805 857, rádi pro Vás tuto službu zprostředkujeme.

Firma Rychlík – catering s.r.o. nabízí rozvoz obědů až domů. Jídlo je uvařeno vždy daný den ráno a následně rozváženo v jednorázových obalech, ve kterých je možné jej ohřát v mikrovlnné troubě, popř. uchovat v lednici.

Více informací najdete na webových stránkách www.rychlik-catering.cz 

Pokud v současné době využíváte služby dobrovolníků, kteří Vám nosí obědy, nákupy či léky, označte prosím svůj domovní zvonek jménem.

Urychlíte tím práci dobrovolníků. Děkujeme!

Pomozte nám šířit tento letáček

  • klikněte na něj a sdílejte pomocí šipky v pravém horním rohu

Od čtvrtka 26. 3. je opět možné využít služeb Seniorbusu, a to na cestu k lékaři. Jízdu je možné objednat na lince pomoci 800 140 800.

Cena zůstává na částce 50 Kč za jízdu.

Linka pomoci funguje v pracovní dny od 7 do 17 hod. a o víkendu od 9 do 13 hod.

Více informací najdete zde: https://www.brnan.cz/udalosti/ode-dneska-budou-opet-v-provozu-seniorbusy-seniori-si-je-mohou-objednat-na-cestu-k-lekari

Říká se, že čert nikdy nespí a bohužel není tomu jinak ani nyní.

Začínají se objevovat falešné sbírky na nákup materiálu pro nemocnice, nabídky roušek oproti podpisu. 

Žádná taková sbírka aktuálně na území města Brna neprobíhá.

Buďte obezřetní.

_________________________________

Varování od společnosti e.on

Může se to zdát neuvěřitelné, ale i v těchto dnech jsou v pohotovosti energetičtí šmejdi. Ti využívají současné společenské situace, kdy se všichni soustředí na boj s koronavirem, a volají lidem domů. Nevěřte jejim lákavým nabídkám a slibům o úsporách za energii. Důvěřujte svému osvědčenému dodavateli a nenechte se zviklat k nevýhodným smlouvám.
Informace o nových praktikách šmejdů naleznete například zde 👉 https://bit.ly/pozor-na-smejdy a tady je několik rad, jak se jim bránit 👉 https://bit.ly/Obrana-pred-smejdy