KLAS do domu

KLAS KLUB AKTIVNÍCH SENIORŮ® je unikátní aktivizační program pro seniory, který slouží zejména k setkávání a aktivnímu trávení času seniorů.

Bohužel v posledních měsících se nám naše poslání nedaří v tomto smyslu prakticky naplňovat. A tak jsme vymysleli KLAS do domu!

Jak všichni víme, osobní setkání totiž nejsou možná. Zatímco loni na jaře jsme si mysleli, že se jedná jen o krátkodobý výpadek, letos již víme, že obnovení našich setkání je zatím v nedohlednu. Od loňského roku se toho ale také hodně změnilo. Tak jako všichni, i my jsme museli zareagovat na vzniklou situaci a přizpůsobit se.

Inspirace z brněnského úterního KLASu

Vzorem se nám stala paní Pavla – animátorka brněnského KLASu, který se scházel každé úterý. Jako první se se svými členkami spojila on-line, a to nejprve prostřednictvím aplikace WhatsApp a poté Skype. Prostřednictvím Skypu se takto scházejí každý týden alespoň ve virtuálním prostoru, aby se vzájemně podpořily, popovídaly si, procvičily si paměť atd.

Paní Pavla přiznává, že začátky byly těžké, především naučit všechny členky pracovat v online prostředí. Díky vytrvalosti a velké potřebě „být spolu“ se nakonec vše podařilo.

Můžete být na sebe, milé dámy, skutečně pyšné!

KLAS do domu aneb Učíme se být si blíž i na dálku

Animátorka Jitka Holíková začala zase ve druhé vlně pandemie na podzim 2020 vytvářet videa s podtitulem Učíme se být si blíž i na dálku.

Tyto video KLASY, jak je nazvala, začala rozesílat na e-maily všech animátorů sítě KLAS a ti je následně rozesílají všem svým členům. Tímto způsobem se může alespoň část seniorů každý týden vrátit ke své dřívější rutině. Může se prostřednictvím videa zase na chvíli stát účastním setkání KLAS.

Každé setkání obsahuje informační část na rozličná témata, tipy na dobrou knihu, na vycházku, tréninky paměti a také vtipné či pozitivní povzbuzení.

Přijít tímto způsobem na jiné myšlenky může nyní i široká veřejnost!

8. 3. 2021 jsme do světa vyslali první video KLAS. První vlaštovku, která je určena všem seniorům bez ohledu na to, kde žijí, protože online prostor nemá hranice.

Tímto způsobem budeme pokračovat i nadále, ve frekvenci 1× týdně, až do doby, než bude opět možný osobní kontakt.

KLAS do domu – nenechejte si ujít žádný díl našeho video KLASU!

Napište nám a my vás zařadíme mezi pravidelné odběratele.

Každý nový díl vám pak přijde zdarma do Vaší e-mailové schránky.