Posilovna paměti 2019

Doba realizace:

1. 1. – 31. 12. 2019

Donátor:

  • Magistrát města Brna, Odbor zdraví
  • Nadace Jistota
  • Nadace ČEZ
  • Fond GSK
  • Nadace Agrofert

Popis projektu:

Posilovna paměti je program určený pro seniory, kteří trpí mírnou až střední formou Alzheimerovy choroby, stařeckou demencí či jiným typem demence. Projekt je realizován na dvou úrovních. U seniorů v domácím prostředí za přítomnosti rodinného příslušníka prostřednictvím individuální práce nebo formou skupinových tréninků přímo v domovech pro seniory. Klienti absolvují deset hodinových lekcí, po kterých dojde k vyhodnocení a dalšímu pokračování nebo ukončení v programu.

Jednotlivé lekce Terénní posilovny paměti směřují svými praktickými úkoly, psychickou podporou a poradenstvím lektora ke zmírnění příznaků nemoci, resp. k prevenci zhoršení stavu klienta. Oddálení přechodu Alzheimerovy demence do dalšího stupně je tedy jedním z hlavních cílů projektu. Dalším cílem projektu je zvýšení kompetence rodinných příslušníků pro aktivizaci seniora s Alzheimerovou demencí. V rámci individuálních setkání spolupracujeme i s rodinným příslušníkem a zanecháním pomůcek pro trénink paměti v domácnosti tak motivujeme rodinné příslušníky a seniory trénovat i v době mezi lekcemi.

V roce 2019 byli individuálním způsobem podpořeni 4 senioři a skupinovou formou 52 seniorů ve 3 domovech pro seniory v Brně (Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, Domě Naděje Vinohrady a Domově pro seniory Kosmonautů).

Podporují/podpořili nás:

brno-logo
Za finanční podpory statutárního města Brna
nadace_jistota_logo
nadace_cez_logo
gsk_logo
nadace_agrofert_logo