Akademie zdraví

S přibývajícím věkem se mění potřeby našeho těla – nestačí tedy pokračovat ve správných návycích z mládí, je potřeba řadu věcí změnit. Kurz Akademie zdraví je určen všem, kteří se zajímají o možnosti zdravé výživy a životního stylu. Ať už chtějí udržovat a chránit zdraví své, nebo svých blízkých.

Starejme se o své zdraví!

Životní styl výrazně zlepšuje kvalitu života – pomáhá udržet dobrou pohyblivost, fyzickou i psychickou kondici. Důležité je porozumět tomu, co naše tělo potřebuje, a přizpůsobit tomu životní styl tak, aby nám jednak přinášel radost, ale také prospíval našemu zdraví. Najít si zkrátka ten správný kompromis.

Termíny a témata

Nemoci srdce a cév jsou v ČR nejčastější příčinou úmrtí. Jejich výskyt závisí zejména na faktorech životního stylu. Co dělat, aby vaše srdce bylo v dobré kondici?

Diabetes mellitus neboli cukrovka je onemocnění, jehož hlavním projevem je zvýšená hladina cukru v krvi. V ČR je téměř 1 milion lidí s touto nemocí. Pojďme si říct, jak se cukrovce vyhnout, případně zmírnit dopady.

Nádorová onemocnění jsou v ČR druhou nejčastější příčinou onemocnění. Velkou měrou je jejich vznik ovlivněn faktory životního stylu jako je výživa či pohybová aktivita.
Co tedy můžeme pro své zdraví udělat?

Strava má velký vliv na zdraví našeho mozku. Které potraviny jsou pro výkon mozku zásadní? Jak si udržet dobrou paměť?

Nebojte se. Nejde o reklamní/prodejní akci

Za kvalitu vzdělávacího programu ručíme. Nejedná se o reklamní ani prodejní akci.

Co říkají účastníci​

Aktualizováno.

Kontakt a přihlášení