Akademie zdraví

S přibývajícím věkem se mění potřeby našeho těla – nestačí tedy pokračovat ve správných návycích z mládí, je potřeba řadu věcí změnit. Kurz Akademie zdraví je určen všem, kteří se zajímají o možnosti zdravé výživy a životního stylu. Ať už chtějí udržovat a chránit zdraví své, nebo svých blízkých.

Starejme se o své zdraví!

Životní styl výrazně zlepšuje kvalitu života – pomáhá udržet dobrou pohyblivost, fyzickou i psychickou kondici. Důležité je porozumět tomu, co naše tělo potřebuje, a přizpůsobit tomu životní styl tak, aby nám jednak přinášel radost, ale také prospíval našemu zdraví. Najít si zkrátka ten správný kompromis.

Termíny a témata

Správná strava je základem našeho zdraví. Každý organismus potřebuje ke svému fungování tři hlavní živiny – bílkoviny, sacharidy a tuky. Kde je najdeme a proč jsou tak důležité? A kolik energie potřebujeme, aby naše tělo dobře pracovalo?

Pro fungování našeho těla potřebujeme makroživiny (bílkoviny, sacharidy a tuky), které dodávají energii. Neméně důležitou roli hrají i vitaminy a minerální látky. Kolik a které potřebujeme? Nezapomínejme také na pitný režim…

Základní rozdíly mezi doplňky stravy a léčivými přípravky, jak se orientovat při jejich koupi, kdo zodpovídá za kvalitu přípravků a mnohé další…

Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vede ke zvýšené křehkosti kostí.
Proč vzniká a jak s ní pomocí správné stravy bojovat?

Nemoci srdce a cév jsou v ČR nejčastější příčinou úmrtí. Jejich výskyt závisí zejména na faktorech životního stylu. Co dělat, aby naše srdce bylo v dobré kondici?

Nebojte se. Nejde o reklamní/prodejní akci

Za kvalitu vzdělávacího programu ručíme. Nejedná se o reklamní ani prodejní akci. Na podzim 2022 chystáme další běh 🙂.

Co říkají účastníci​

Aktualizováno.

Kontakt na koordinátora