zv posilovna pameti mikulaskovo

Dobrý den,

naše zařízení, Domov pro seniory Mikuláškovo nám. Brno, rovněž i v letošním roce pokračuje v úspěšném a smysluplném projektu "Posilovna paměti", který nabízí Vaše organizace Spokojený senior - KLAS z.s. našim seniorům a za tuto poskytovanou službu Vám děkujeme.

Forma skupinového tréninku probíhá jednou týdně v dopoledních hodinách. Klienti jsou rozděleni do tří skupin dle mentální kondice a schopnosti. Pečlivě připravené materiály a pomůcky kvalifikovanou lektorkou paní Helenkou Kočí jsou ušité přímo na míru našim seniorům. Pravidelné tréninky paměti, udržování a přijímání nových informací včetně vzájemné spolupráce, klienty motivuje v sebepoznání a osobním rozvoji. Terapie je zážitková, zachovává sociální vztahy s okolím a zabraňuje izolaci klienta (trávení společného času) a pozitivně ovlivňuje jejich náladu. Radi se, diskutují, předávají si dojmy, vypracovávají domácí cvičení a těší se na další setkání.

Na závěr bychom chtěli ještě jednou poděkovat organizaci Spokojený senior KLAS z.s., spolupracujícím organizacím a kvalifikované lektorce paní Kočí. Těšíme se na další spolupráci a aktivizační program, který je přínosem pro důstojné a aktivní stáří.

V Brně 18. 3. 2019

Bc. Alena Klepáčková

vedoucí úseku terapie Domov pro seniory Mikuláškovo nám., p.o