Odběr novinek

posilovna pameti mikulaskovoDobrý den,

dovolte mi touto cestou poděkovat za úžasný projekt „Posilovna paměti".

Naše zařízení, Domov pro seniory, Mikuláškovo nám. Brno, bylo osloveno organizací Spokojený senior a využilo nabídky programu „Posilovna paměti" pro naše klienty.

Přínosem tohoto programu je rozšíření znalostí a předávání nových zkušeností, metod, materiálu a pomůcek odborně proškolenou lektorkou našim ergoterapeutkám, které rovněž provádí trénink paměti v našem domově. Hodí se pro všechny seniory, kteří chtějí trénovat svou paměť, něco nového se dozvědět nebo si zopakovat, současně se pobavit a naučit se některé z mnemotechnik, jak podpořit svou paměť.

Společné setkávání účastníků volnočasové aktivity jednak zamezuje sociálnímu vyloučení, zlepšuje kvalitu života, motivuje, zprostředkovává přijímání nových informací a učení.

Klienti si navzájem předávají zážitky, spolupracují na domácích paměťových cvičeních a těší se na společná setkání s příjemnou lektorkou.

Dále bych chtěla poděkovat nejen organizaci Spokojený senior – KLAS z.s., ale i spolupracujícím organizacím za to, že přispívají ke zkvalitňování života seniorů v jejich přirozeném prostředí.

Bc. Alena Klepáčová,
vedoucí úseku sociální péče a terapie
Domov pro seniory Mikuláškovo nám., p.o.